Einars Repše becomes head of Aina Muceniece Virotherapy Foundation Ноябрь 21, 2016

Professors Aina Muceniece family has invited Mr. Einars Repše, former Prime Minister and former president of Bank of Latvia to become the head of Aina Muceniece Virotherapy Foundation. Einars Repše has accepted the invitation. The original acceptance letter of Mr. Repše follows (in Latvian):

Labdien!

Jūtos pagodināts, ka profesores Ainas Mucenieces ģimene ir uzaicinājusi mani kļūt par Ainas Mucenieces vārdā nosauktā Viroterapijas Fonda vadītāju.

Pēc nopietnām pārdomām, papildus studijām un visas man pieejamās informācijas rūpīgas izvērtēšanas esmu šo uzaicinājumu pieņēmis.

Vēža ārstēšana ar viroterapijas palīdzību ir patreiz pasaulē plaši pētīta, atzīta un perspektīva nozare.

Ievērojamās latviešu zinātnieces Ainas Mucenieces vadībā, Latvijā šī ārstēšanas metode ir tikusi pētīta kopš pagājušā gadsimta 60-tajiem gadiem, gūstot vērā ņemamus panākumus.

Latvija un Ainas Mucenieces laboratorija pamatoti uzskatāma par viroterapijas celmlaužiem un pamatlicējiem pasaulē.

Sava mūža darbu, pašas atklātās zāles, Aina Muceniece atteicās pārdot ārzemju kompānijām, bet atstāja kā mantojumu Latvijai.

Viņa vēlējās, lai Latvijas cilvēkiem šīs zāles būtu pieejamas par brīvu.
Tieši viroterapijas pieejamības veicināšanu es uzskatu par savu pirmo un galveno uzdevumu jaunajā darbā.

Viroterapijas fonds tiek dibināts ar misiju īstenot Ainas Mucenieces pēdējo gribu, kas nosaka katra ar vēzi sirgstoša pacienta tiesības uz saudzīgu un efektīvu terapiju.

Ainas Mucenieces Virotrapijas Fonds savā darbībā sniegs reālu finansiālu palīdzību vēža pacientiem viroterapijas nodrošināšanai, priekšroku dodot Latvijas iedzīvotājiem un bērniem.

Aicinu viroterapijas pacientus sazināties ar fondu un dalīties ar visa veida pieredzi, tai skaitā negatīvo, ja tāda ir.

Esam atvērti sarunai un gatavi uzklausīt Jūsu ieteikumus. Ja būs kādi trūkumi, darīsim visu, lai tos novērstu.

Aina Muceniece, ievērojamā latviešu zinātniece, kas veltījusi visu savu mūžu onkolītiskajai viroterapijai, bija nepārprotami pārliecināta par savas laboratorijas izstrādāto zāļu ārstnieciskajām īpašībām.

Ir pieejamas publikācijas, kas, lai arī skeptiķu kritizētas kā nepietiekamas, tomēr, šķiet, pārliecinoši parāda zāļu ārstniecisko efektu. Jā, tie pagaidām ir retrospektīvi, ne prospektīvi pētījumi, bet tomēr nopietni darbi, kas liek aizdomāties. Strādāsim pie tā, lai drīzumā sekotu arī jauni pētījumi pēc vismodernākajiem mūsdienu zinātnes priekšrakstiem.

Visbeidzot, pastāv arī praktizējošo ārstu novērojumi un pieredze, kā arī pacientu stāsti. Tai skaitā tādu pacientu stāsti, kuriem audzējs ir pēdējā stadijā, un visas citas terapijas ir jau izsmeltas vai apturētas nepanesības dēļ. Šiem pacientiem bija ieteikts “savest kārtībā savas lietas” un gatavoties nāvei, kurai vajadzēja iestāties jau kādu laiku atpakaļ. Ainas Mucenieces atklātā viroterapija ir vienīgā terapija, ko šie pacienti patlaban saņem, un ir gan dzīvi, gan jūtas pārsteidzoši labi. Un tas ietver ne tikai, uzsvēršu – ne tikai melanomas gadījumus. Novēlēsim viņiem labu veselību arī turpmāk!

Uzreiz noteikti jāsaka, ka Ainas Mucenieces atklātās zāles nav brīnumlīdzeklis. Tās nepalīdz visos gadījumos, un mehānismi, kādēļ tā notiek vēl ir jāpēta. Tiesa, zinātniekiem jau ir diezgan laba nojausma par šiem procesiem un varbūt drīzumā mēs varēsim ar vienkāršu asins analīzi precīzāk prognozēt, vai šīs zāles iedarbosies, vai nē. Bet no otras puses, Latvijā atklātais preparāts ir tik nekaitīgs, bez jebkādām nopietnām blaknēm, ka nav nekāda pamata to atteikt ikvienam pacientam, kam, iespējams, tas var palīdzēt. Tam jābūt ārsta lēmumam, protams.

Noteikti nevēlos pārkāpt ētiski un juridiski saistošo recepšu medikamentu reklāmas aizliegumu, tādēļ nekādus specifiskus medikamentus vārdā nesaukšu. Bet noteikti vēlos panākt, lai sabiedrība ir izglītota un zinoša par viroterapijas iespējām. Tas būtu nepiedodami, ja kāds tikai nezināšanas vai negatīvas attieksmes dēļ neizmantotu jau šodien pieejamās ārstniecības metodes, kas, iespējams, tieši viņam var palīdzēt.

nekādus specifiskus medikamentus vārdā nesaukšu. Bet noteikti vēlos panākt, lai sabiedrība ir izglītota un

zinoša par viroterapijas iespējām. Tas būtu nepiedodami, ja kāds tikai nezināšanas vai negatīvas attieksmes dēļ neizmantotu jau šodien pieejamās ārstniecības metodes, kas, iespējams, tieši viņam var palīdzēt.

Aina Muceniece novēlēja lai viņas atklātās zāles Latvijas iedzīvotājiem būtu pieejamas par brīvu. Pateicoties valstij un ražotājam, daļēji tas ir nodrošināts. Daļai pacientu tās ietvertas valsts kompensējamo medikamentu sarakstā. Citiem zāles daļēji kompensē ražotājs. Ja arvien Latvijā ir kāds cilvēks, kas viroterapiju nevar atļauties naudas dēļ, aicinu griezties pie mums, Ainas Mucenieces vārdā nosauktajā Viroterapijas Fondā un mēs meklēsim risinājumu. Bērniem ārstniecības iespējas tiks nodrošinātas pirmām kārtām.

Pieejamība, ko novēlēja zāļu atklājēja, ir ne tikai finansiālas dabas. Arī nezināšana, vai maldīgi priekšstati var padarīt zāles nepieejamas. Tādēļ par vienu no saviem galvenajiem uzdevumiem uzskatīšu arī nepārtrauktu izglītošanos, pētījumu atbalstīšanu un sabiedrības izglītošanu šajos jautājumos. Turpinājums ar iespējami objektīvu informāciju no manas puses noteikti sekos.

Pagaidām ar pārliecību teikšu tikai to, ka ļaundabīgo audzēju slimniekiem es ieteiktu apspriest ar savu ārstējošo ārstu viroterapijas pielietošanu. Un ja sajūtat nezināšanu, vai apriori negatīvu attieksmi pret šo moderno terapiju, tad varbūt ir vērts pameklēt iespējas pakonsultēties ar vēl kādu ārstu, speciālistu.

Tas laikam sākumā viss, ko gribēju Jums pateikt jauno darbu uzsākot. Lūdzu novēliet man veiksmi. Lai Jums visiem laba veselība!

Ar patiesu cieņu, Einars Repše

21.11.2016